Pielęgnacja twarzy dla skóry delikatnej – czego należy od niej oczekiwać?

pielęgnacja skóry delikatnej

Pielęgnacja twarzy dla skóry delikatnej powinna być wyjątkowo dobrze przemyślana. Skóra delikatna ma bowiem dosyć skomplikowane potrzeby, których zaspokojenie do łatwych niestety nie należy. Warto bliżej się im przyjrzeć, aby móc na nie odpowiedzieć.  Dobrze byłoby mieć świadomość tego, jakich kosmetyków oraz akcesoriów używać. Dzięki temu, pielęgnacja cery delikatnej będzie o wiele prostsza i przede wszystkim skuteczniejsza. 

Skóra delikatna – przed czym należy ją chronić i co trzeba jej zapewnić?

Skóra delikatna może być piękna i przyjemna w dotyku. Wyjątkowo niekorzystnie wpływają jednak na nią niektóre czynniki. Mowa tu chociażby o czynnikach atmosferycznych. Delikatną cerę może podrażniać zimny, intensywny wiatr, a także kontakt z mroźnym powietrzem. Niewskazane jest również długie przebywanie na zewnątrz w upalny, słoneczny dzień. Skóra delikatna jest bowiem dosyć mocno narażona na pojawienie się nieestetycznego rumienia. Cerze delikatnej należy zapewnić nie tylko nawilżenie, ale również ochronę przeciwsłoneczną i łagodne oczyszczenie. Warto byłoby także zadbać o przywrócenie jej neutralnego pH. Dzięki odpowiednio dobranemu planowi pielęgnacji, można będzie utrzymać cerę delikatną w doskonałej kondycji. Nie powinna ulegać ona podrażnieniom, jak również negatywnemu wpływowi czynników zewnętrznych.

W jakie kosmetyki należy zainwestować?

Pielęgnacja twarzy dla skóry delikatnej nie może odbywać się bez odpowiednio dobranych kosmetyków. Wydaje się, że najlepiej będzie zdecydować się na: 

  • krem na dzień, 
  • żel/mleczko/piankę do oczyszczania, 
  • tonik/hydrolat,
  • peeling enzymatyczny,
  • maski nawilżające i wzmacniające. 

Jeżeli chodzi o krem do twarzy na dzień, powinien on posiadać wyjątkowo lekką konsystencję. Skórę delikatną bardzo łatwo można bowiem obciążyć. To zaś może prowadzić do pojawienia się nieestetycznych niedoskonałości. W kremie warto byłoby poszukiwać składników aktywnych o działaniu wzmacniającym kruche ściany naczyń krwionośnych. Mowa tu chociażby o wyciągu z ruszczyka kolczastego, a także o ekstrakcie z zielonej herbaty czy aloesu. Wydaje się, że należałoby także postawić na delikatny żel do oczyszczania. Równie dobrze można jednak zdecydować się na mleczko bądź piankę. Warto dobrać taką formułę kosmetyku, która odpowiada osobistym preferencjom. Jeżeli chodzi o peeling enzymatyczny oraz o maski, warto używać ich raz na dwa tygodnie. W niektórych przypadkach uzasadnione może być jednak nieco częstsze korzystanie z kosmetyku. Wiele zależy od osobistych preferencji osoby, która sięga po kosmetyk.

Jakich akcesoriów do pielęgnacji używać w przypadku skóry delikatnej?

Pielęgnacja skóry delikatnej wymaga nie tylko dobrania odpowiednich kosmetyków. Należałoby również zatroszczyć się o dobór właściwych akcesoriów. Bardzo pomocny może okazać się chociażby jadeitowy bądź wykonany z kwarcu roller do twarzy. Pomoże on nie tylko zmniejszyć widoczność zmarszczek, ale również poprawi owal. Na tym nadal nie koniec. Masaż przy pomocy rolera jest niezwykle przyjemny i relaksujący. Może zatem stać się codziennym rytuałem, sprzyjającym odprężeniu. Warto byłoby także rozważyć skorzystanie ze szczoteczek sonicznych. Trzeba jednak pamiętać o wyborze takiej, która faktycznie nadaje się do oczyszczania cery delikatnej. Na szczęście, na rynku dostępnych jest wiele tego typu produktów, dlatego nawet posiadacze skóry delikatnej znajdą rozwiązanie idealne dla siebie. Do rozważenia jest także stosowanie gąbeczki konjac, która w łagodny, ale skuteczny sposób pozwolić usunąć ze skóry zanieczyszczenia wodne i tłuszczowe.

Pomarańcze lepsze dla blasku Twojej skóry? - gabinet-estetika.pl
Pielęgnacja skóry

Pomarańcze lepsze dla blasku Twojej skóry?

Nowe trendy urodowe wymyślane są na nowo co drugi dzień. Każdy chce wyglądać pięknie, więc trendy w pielęgnacji skóry i makijażu wciąż się zmieniają. Od zabarwionych na pomarańczowo „Gregginsów” w latach 20. ubiegłego wieku do zielonkawego ruchu „Un-COVER-up” w latach 90. ubiegłego wieku, ludzie wpadali na dziwne i dziwaczne pomysły, które na początku wydawały się […]

Więcej...
Zastosuj te środki po kąpieli, aby wzmocnić skórę - gabinet-estetika.pl
Pielęgnacja skóry

Zastosuj te środki po kąpieli, aby wzmocnić skórę

Czy wiesz, że Twoja skóra jest największym organem Twojego ciała? Brzmi dziwnie, ale Twoja skóra funkcjonuje również jako pierwsza linia obrony przed patogenami i innymi czynnikami zewnętrznymi. W związku z tym utrzymywanie skóry w czystości i zdrowiu staje się tym bardziej ważne, aby uchronić się przed infekcjami. Twoja skóra ostatecznie decyduje o tym, jak piękna […]

Więcej...
Najlepsze sposoby na usamodzielnienie się w kwestii wyboru kremu - gabinet-estetika.pl
Pielęgnacja skóry

Najlepsze sposoby na usamodzielnienie się w kwestii wyboru kremu

Więc w końcu zdecydowałeś się porzucić swoje ciężkie, wypełnione chemią produkty przeciwstarzeniowe i dokonać przejścia na coś bardziej naturalnego. Być może słyszałaś, że używanie naturalnych kremów do twarzy może być równie skuteczne jak te syntetyczne, a może nawet lepsze, ponieważ mają one tendencję do pakowania silniejszego uderzenia, jeśli chodzi o składniki. Skąd wiesz, które z […]

Więcej...